Uszy służą do ozdoby, do słuchania, do latania…

O 9:00 zaczynam rehabilitację z p. Kingą. Muszę się zmęczyć. Dlaczego?, zaraz się dowiecie. Ćwiczę głównie w pozycji na czworaka, wszystko po to abym zaczął raczkować, robimy też ćwiczenia przygotowujące do siadania. Mamie dziś się śniło, że siadam, niech jej się spełni!

Zmęczyłem się, najadłem, zasnąłem. O to chodziło! Czeka mnie badanie ABR, w czasie którego trzeba spać. Jedziemy do Poradni Audiologicznej na Smoluchowskiego. Wchodzimy i czekamy, a tymczasem przychodzi wujek Łukasz żeby było nam raźniej 🙂 Budzę się i jest nasza kolej. Mama kładzie mnie na łóżku w oszklonym pokoiku, wyłożonym paletami od wielkich jajek. Leżę sobie, jest przyjemnie, a tymczasem pani w białym fartuchu okleja moją głowę elektrodami. Wygląda na to, że zaraz podłączy mnie do zasilania i trochę zaczynam się niepokoić.Staszek-fistaszek - zespół Downa - badanie słuchu abrBadanie się zaczyna, a ja zaczynam się kręcić. Cztery elektrody przyklejone do głowy, dwie zatyczki w uszach. Nie da się z tym spać, ani nawet spokojnie leżeć. Staszek-fistaszek - zespół Downa - badanie słuchu abrMama próbuje mnie zabawić, nakarmić, przytulić, nic z tego! Nie chcę i koniec!


Zatyczki zaczynają wypadać, a elektrody się odklejają. Pani pielęgniarka mówi, że nic z tego nie będzie, bo muszę spać. Mama bierze mnie więc na ręce, przytula, karmi, głaszcze… to działa! Badanie trwa, a ja już śpię spokojnie. To dobrze, wkrótce się dowiemy co z tym moim słuchem. Kiedy się urodziłem, na pierwszym badaniu w pierwszej dobie życia, miałem oba uszka do kontroli, w drugiej dobie, już tylko jedno – lewe, kolejne badanie miałem 22 czerwca, na nim okazało się, że lewe uszko jest w normie, a prawe trzeba sprawdzić. Co będzie dziś? Zaraz zobaczymy.
Badanie zakończone, a jaki wynik?

Staszek-fistaszek - zespół Downa - badanie słuchu ABR

Karta diagnostyki audiologicznej

Całe badanie trwało ok 1,5 godziny, ale warto było się namęczyć dla takiego wspaniałego dyplomu. Czy mi się należał? No pewnie! Oto dowód:

„Obustronnie uzyskano prawidłowe, symetryczne odpowiedzi z pnia mózgu na wszystkich poziomach natężenia bodźca. DGN. Słuch w normie.”

Ponieważ dzieci z zespołem Downa mają większe problemy ze słuchem – przyczyniają się do tego m.in. wąskie i kręte przewody słuchowe, trzeba nasze uszka częściej kontrolować. Mimo, że dostałem dyplom, a mój słuch oceniono na szóstkę (według Mamy na szóstkę z plusem, koroną i kropką) będę miał jeszcze jedną kontrolę – po pierwszych urodzinach. Szykujemy się na kwiecień.


Wpis “Uszy służą do ozdoby, do słuchania, do latania…” został skomentowany 2 razy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *