Ostatni tydzień przed turnusem, a ja się chwalę

Miałem dużo do powiedzenia, ale czasu mało, więc nie pisałem, bo i tak bym nie zdążył. A teraz czasu mam jeszcze mniej, bo jutro rano wyjeżdżam na turnus do Zabajki. Ale jak dzisiaj nie opowiem, to potem już do tematu nie wrócę, bo wszystko zapomnę. A tak w ogóle, to do Zabajki wyjeżdżam dzięki Wam! Dzięki temu, że mnie lubicie, wspieracie i polecacie swojej rodzinie i znajomym. Dzięki temu, że przekazujecie mi 1% swojego podatku i wpłacacie darowizny. Dziękuję Wam z całego serca!

A teraz o tym, co najważniejsze, w telegraficznym skrócie.

Poniedziałek

Jestem na zajęciach w Sali Doświadczania Świata. Stop. Ktoś puka do drzwi. Stop. Ja pytam: „Kto tam?”. Stop. Kurtyna. Stop.

Przyjechałem odebrać Antosia z przedszkola. Stop. Wsiadam sobie na karuzelę i kręcę kołem, które jest na środku. Stop. Karuzela się kręci. Stop. Niezła zabawa! Stop.Samoobsługa na karuzeliJesteśmy w domu. Stop. Próbuję sięgnąć banana. Stop. Nie dosięgam. Stop. Mówię „Mogę baban.” Stop.

Dalej jesteśmy w domu. Stop. Chcę czegoś od Taty. Stop. Wołam „Tata chodź!” i robię zamach ręką (podpatrzyłem to u Rodziców, robią tak kiedy mnie wołają). Stop.

Wtorek

Wracam do formy na zajęciach z Metody Krakowskiej. Stop. Nowa Magda rozkłada przede mną karki z misiami i opowiada, co który miś ma. Stop. Kartek jest dużo, a przedmioty wyróżniające misie trudne. Stop. Prawie wszystko udaje mi się wskazać bezbłędnie. Stop.

Jeszcze większym sukcesem jest kategoryzacja, czyli segregowanie. Stop. Magda daje mi czerwone i żółte kartoniki, a ja wkładam je wedle uznania (tak jak Magda, ale nie przez rozumienie słów, bo Magda nie mówi gdzie, który kolor, ale przez obserwację). Stop. Kiedy raz się mylę, mówię „nie” i od razu się poprawiam. Stop. Potem, na tych samych zasadach oddzielam misie od piłek. Stop. Też jest sukces. Stop.

Dzisiaj jest Dzień Nauczyciela. Stop.

Pomysł z kwiatkiem w zębach, jest moim autorskim pomysłem :)

Pomysł z kwiatkiem w zębach, jest moim autorskim pomysłem 🙂

Życzę Wam byście nie znudzili się swoją pracą, aby dawała Wam wiele radości i powodów do dumy. Stop. Cierpliwości i wyrozumiałości. Stop. Kreatywności i zaangażowania. Stop. Jak najmniej papierologii, jak najwięcej czasu na obserwację i wspieranie w dążeniu do celu Waszych małych i dużych podopiecznych. Stop. Niech każdy dzień będzie lepszy od poprzedniego. Stop. Życzę Wam aby to Wasi uczniowie byli Waszą inspiracją, Waszym motorem do działania, Waszą siłą napędową. Stop.dzien nauczyciela

Środa

Na kotleta w Wiejskim Zakątku jednak się nie skusiłem. Stop. Ani na jabłuszko. Stop. Może innym razem. Stop.

Za to zajęciach Z Metody Krakowskiej pracuję bardzo ładnie. Stop. Już drugi raz w tym tygodniu. Stop.

Mój wspaniały Brat Antoś ma dzisiaj pasowanie na starszaka. Stop. Jestem z niego bardzo dumny! Stop.

Antoś Starszakiem

Antoś Starszakiem

 

Czwartek

Po raz ostatni w tym miesiącu jadę do Skarszew. Stop. Będę bardzo tęsknił. Stop.

Jestem już spakowany, szczęśliwy i gotowy do drogi. Stop. Przez dwa tygodnie będę najprawdopodobniej odcięty od internetu, więc jak będziecie bardzo tęsknić, to powspominajcie dawne czasy, albo zajrzyjcie na mojego facebooka (na którym jest już 4522 fanów), może uda mi się wrzucić jakieś foty, albo będę miał się czym pochwalić. Stop.Gotowy do drogiPS Pamiętajcie w modlitwie o moim małym, dzielnym Przyjacielu Jaśku. Ja, mimo że wyjeżdżam na turnus, pamiętam. I bardzo za nim tęsknię!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *