O decyzji PFRONu i pokazie mody podczas Kontakt Festiwalu

Dziś jest Dzień Dziecka. Antka i moje święto. I wszystkich innych dzieci też, dlatego…Dzien DzieckaNa moim czole widnieje kolejny guz. Efekt wstawania w zbyt dużym pajacu. Staję, przydeptuję, ślizgam się i bam. Zaliczyłem głową w Taty wzmacniacz. Boli mocno i niedobrze się prezentuje, a dziś muszę przecież pięknie wyglądać, bo mam pokaz mody. Razem z Antkiem i Rodzicami wyruszam na Kontakt Festiwal, w czasie którego występuję z moim Braciszkiem na wybiegu. Prezentujemy nowe ciuszki, nowej marki „Lulu and the Pug”. Czekamy aż wszystko się zacznie, a tymczasem pojawia się niespodzianka. Dużo niespodzianek. Na pokaz przyjechała Babcia Asia, Ciocia Ela, Ciocia Gosia, Ciocia Aga, Wujek Bartek, Wujek Dawid i Kuzyn Tomek. Niezła ekipa 🙂 Szybkie i radosne powitanie i ruszam do garderoby…

Jesteśmy już gotowi, ale na swoją kolejkę musimy jeszcze poczekać. Nasz pokaz jest na końcu – czyt. wisienka na torcie. Ja jednak nie mogę się już doczekać, więc wychodzę na zewnątrz i ćwiczę…

Tik tak, tik tak. Trzy pokazy za nami, teraz nasza kolej. Uwaga, uwaga, oto my!

W nagrodę za nasz występ dostaliśmy te wesołe ciuszki, w których wędrowaliśmy w czasie pokazu, no i po Boboku – Antoś białego, a ja czarnego. Dziękujemy! 🙂

A wczoraj…

…pisaliśmy na facebooku, że dostaliśmy list od p. Agnieszki Cybulskiej – kierowniczki Zespołu Terapeutycznego. List bardzo pozytywny. Przeczytajcie sami!

„informacja na gorąco

Witajcie kochani!

Dzisiaj (31.05.2013) ukazał się komunikat PFRON, gdzie po ponownym rozpatrzeniu naszego wniosku komisja konkursowa przyznała nam dodatkowe punkty, a co za tym idzie finansowanie na działalność Zespołu Terapeutycznego!!!

Dzięki Wam wszystkim i waszemu zaangażowaniu możemy dalej działać! Mimo, iż przyznano nam o 220 tyś. mniej niż wnioskowaliśmy, mamy radość w sercu. Dzięki tej, jakże trudnej dla nas sytuacji mogliśmy dostrzec ludzi, dla których to, co robimy na co dzień jest naprawdę ważne.

Bardzo dziękuję w imieniu wszystkich naszych cudownych dzieciaczków, Zarządu Stowarzyszenia, kadry Zespołu oraz własnym!!!

Dziękujemy wspaniałym rodzicom, którzy poruszyli prawie cały świat, dziękujemy naszym przyjaciołom lekarzom, wszystkim instytucjom państwowym i prywatnym, naszym drogim koleżankom, kolegom z innych kół PSOUU oraz innych organizacji w tym PFRON Gdańsk. Dziękujemy TVP oraz Radiu Gdańsk. Dziękujemy każdemu, kto wspierał nas słowem, czynem czy modlitwą.

Lista tych, którym powinniśmy podziękować jest długa, dlatego pragniemy zrobić to 28 czerwca, gdzie o godz. 15:00 odbędzie się uroczystość związana z zakończeniem roku terapeutycznego i obchodami 15-lecia Zespołu Terapeutycznego. Z całego serca zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!
Będziemy szczęśliwi jeśli tego dnia będziecie z nami!

Dzięki Wam będziemy mogli z uśmiechem rozpocząć kolejny rok pracy terapeutycznej!

z wyrazami sympatii i ogromnego szacunku

Agnieszka Cybulska”

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w maile i listy. Za Wasze podpowiedzi i kreatywne pomysły. Za wpłaty, dzięki którym wszyscy mogliśmy ćwiczyć, mimo braku pieniędzy z PFRONu. Jesteście Wielcy!

I jeszcze o tym, co jutro. Razem z Antkiem, Rodzicami i naszymi Przyjaciółmi wybieramy się na Zaczarowany Dzień Dziecka Niepełnosprawnego do Osieka. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie „Dobry Brat”. Zapowiada się świetna zabawa!

PS Dodam jeszcze, że mój Antoś jest coraz fajniejszym Bratem. Zawsze był mój ulubiony, ale teraz czuję, że i ja jestem jego ulubiony. Na przykład dziś: wstaję w kiepskim humorze, idą mi ząbki, a do tego nabijam sobie guza na głowie, a Antoś…, a Antoś mówi: „Czemu mój braciszek, Stasiu kochany ma zły humor? Nie chcę żeby był smutny.”  No i jak tu być smutnym, jak się ma takiego Brata?! 🙂


Wpis “O decyzji PFRONu i pokazie mody podczas Kontakt Festiwalu” został skomentowany 6 razy

  1. No nie można być smutnym bratem Staszkiem, jak się ma takiego brata jak Antoś i nie można być smutnym bratem Antosiem, jak się ma takiego brata jak Staszek. A nawet jeśli przez jakikolwiek przypadek i pomyłkę jest się troszkę smutnym, to tylko troszkę i tylko na chwilkę, no nie Modele Wy nasi kochani!?

    • Tak właśnie 🙂 Antek to super pocieszacz i ciężko być przy nim smutaskiem, a i ja na pocieszkę świetnie się nadaję.
      Pozdrawiam serdecznie!

  2. Stasiu, Antosiu wasza mamusia kwitnie- jest coraz piekniejsza- i wiadomo po kim macie takie piekne usmiechy, a tegoroczna edycje top model macie w kieszeni

    • 🙂 Mamusia się rumieni, kiedy czyta takie komplementy i mocno zawstydza, ale i tak jej wszystko przekażę! Dzięki! A o Top Model jeszcze pomyślimy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *