Będę starszym bratem!

Dawno, dawno temu, a było to 17. stycznia napisałem Wam, że „mieliśmy w domu małe trzęsienie ziemi”. Nie chciałem zapeszać, więc przez wiele miesięcy milczałem jak głaz, ale teraz, kiedy minęło już dużo czasu mogę się Wam pochwalić… będę starszym bratem! Właśnie wtedy się o tym dowiedziałem, a właściwie dowiedzieliśmy – najpierw Mama, która zrobiła test, a zaraz potem równocześnie Tata, Antoś i ja. Ale o tym za chwilę.

Wcześnie kładę się spać, to i wcześnie się budzę. Wcześniej niż wszyscy. Od kilku miesięcy Mama rano śpi, a Tata wstaje do mnie i do Antosia żeby Mama mogła trochę odpocząć. Ale w soboty zwykle jest zmiana i Tata może dłużej pospać. Dziś nie jest inaczej. A skoro już wstaliśmy – Mama i ja, i skoro jesteśmy ostatnio tacy pilni, to wykorzystujemy nasz poranek na naukę. O 7:30 siedzimy już przy kuchennym stole i pracujemy Metodą Krakowską.

Zaraz po nauce, zjadamy śniadanie i wszyscy razem jedziemy na USG połówkowe. Będziemy zaglądać do brzucha Mamy i sprawdzać, co tam słychać u dzidziusia. Już dwa badania pokazały, że w środku mieszka dziewczynka i dzisiaj potwierdza się to po raz kolejny. Czekamy na Marysię!

Dobrze wiem, kto siedzi w Mamy brzuchu i choć jeszcze jej nie widać, to często okazuję jej czułość, a kiedy ktoś mnie pyta „kto tam jest?” i pokazuje na Mamy brzuch, to odpowiadam „dzidzia”. Antoś o dzidziusiach wie dużo więcej niż ja, bo starszym bratem zostanie już po raz drugi i bardzo się z tego cieszy. A, że w roli starszego Brata sprawdza się znakomicie, to mam zamiar go naśladować i być dla Mańki taki fajny, jak Antoś dla mnie.

Antoś, Mama z Marysią i ja...

Antoś, Mama z Marysią i ja…

...i Tata po drugiej stronie aparatu.

…i Tata po drugiej stronie aparatu.

Kiedy byliśmy u lekarza, to cały czas patrzałem w monitor i obserwowałem nową dzidzię, a potem dostałem jeszcze film i zdjęcia na wynos. O, tu je mam!

No, to teraz pozostało nam tylko czekać. Byle do września! 😀

PS Jeśli ktoś z Was się zastanawiał, skąd te nieustające zaległości na mojej stronie i w odpowiedziach na Wasze maile, facebookowe wiadomości i komentarze, to właśnie stąd. Mój sekretarz ciągle śpi! 😉

PS2 Po wyjściu od pana doktora jedziemy do Otomina, do Babci Asi, która jutro ma imieniny (wszystkiego najpiękniejszego!). Zobaczcie, co tam znalazłem! Robaki i ślimaki nie są mi straszne!


Wpis “Będę starszym bratem!” został skomentowany 21 razy

  1. Gratulacje!!! Cudownie, że kolejna mała osóbka znajdzie swoje miejsce w tak wspaniałej rodzinie jaką Wy tworzycie!!! Cudowna wiadomość i cudowne foty!!!

  2. Gratulacje !!! Jesteście SUPER RODZICAMI !!! Powinniście mieć dużą rodzinę :), gdyż mieć takich rodziców to skarb.

  3. Wszystkiego najcudowniejszego! Po takich dwóch rozrabiakach przyda się mamie równowaga w postaci dziewczynki 😀 Świetna wiadomość z rana!

  4. Tak bardzo się cieszę :* Do wspaniałej czwórki dołączy jeszcze jedna wspaniała 🙂 Już widzę jakimi cudownymi starszymi braćmi będą chłopcy. Wszystkiego dobrego! Rośnij zdrowo Marysiu 🙂

  5. Z wielką przyjemnością zaglądam Staszku do Ciebie. 🙂 Gratuluję zostania Starszym Bratem! 🙂
    Ps. Gratulacje również dla Antosia i Rodziców 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *